Apie tyrimą

Šiuo metu atliekamas mokslinis 
Spring lietuviškos versijos veiksmingumo tyrimas.

Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre atliekame potrauminio streso tyrimus ir ieškome veiksmingų bei prieinamų būdų, kaip padėti žmonėms sumažinti problemas, patiriamas po sunkių gyvenimo įvykių.  

Centro mokslininkai šiuo metu įgyvendina mokslinį projektą, kuriuo siekia įvertinti, ar į darbą su trauminėmis patirtimis orientuota kognityvinės elgesio terapijos principais grįsta internetinė pagalbos programa Spring gali padėti sumažinti potrauminio streso sutrikimo simptomus. Šią Spring programą sukūrė Kardifo universiteto mokslininkai ir jų tyrimas Jungtinėje Karalystėje jau parodė, kad programa veiksminga. Na o mums rūpi įvertinti lietuviškos programos versijos veiksmingumą. Tai suteiktų galimybę šią programą ateityje naudoti ir Lietuvoje. 

Tyrimo etiniai klausimai ir duomenų apsauga

Tyrimo komanda

doc. dr. Odeta Geležėlytė (projekto vadovė)

Odeta yra klinikinė psichologė, Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vyriausioji mokslininkė, tyrimuose šiuo metu daugiausiai besidominti potrauminio streso atpažinimu bei veiksminga pagalba. 
Taip pat Odeta yra Lietuvos traumų psichologijos asociacijos (LTPA) prezidentė ir Europos trauminio streso tyrimų asociacijos (ESTSS) Valdybos narė.

dokt. Augustė Nomeikaitė (tyrėja)

Augustė yra klinikinė psichologė, doktorantė ir jaunesnioji mokslininkė Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre. Augustės mokslinių tyrinėjimų sritys apima su stresu ir trauma susijusius sutrikimus bei internetinių intervencijų veiksmingumą.

dokt. Greta Guogaitė (tyrėja)

Greta yra klinikinė psichologė, doktorantė ir jaunesnioji mokslininkė Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre. Šiuo metu Gretos mokslinio domėjimosi sritys apima potrauminį stresą ir ​internetinių intervencijų veiksmingumą.

prof. dr. Evaldas Kazlauskas  (konsultantas)

Klinikinis psichologas, Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vadovas. Profesinės veiklos tematikos: psichotraumatologija, psichologinės pagalbos veiksmingumo tyrimai.

Tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Kardifo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkais psichotraumatologais

Daugiau informacijos apie VU Psichotraumatologijos centro atliekamus mokslinius tyrimus, publikacijas bei kitas veiklas galite rasti www.psichotraumatologija.lt